Wnętrza na bogato - jak urządzić ekskluzywną kuchnię?

Kuchnię zaaranżować można w dowolny sposób, jednak ważne jest to by w umiejętny sposób połączyć dwie cechy jakimi są estetyka oraz funkcjonalność. W tym konkretnym przypadku moda powinna iść w parze z użytecznością. Przygotowując projekt kuchni ekskluzywnej trzeba mieć na uwadze to, że nie będzie to najtańsza inwestycja, w końcu luksus ma swoją cenę.

Luksusowa kuchnia - oryginalność, wygoda i funkcjonalność

Ekskluzywna kuchnia to kuchnia wyjątkowa, komfortowa i praktyczna, luksusowy wystrój najlepiej prezentują się we wnętrzach przestronnych, z dużą ilością światła. Zwykło się mówić, że kuchnia jest sercem domu, dlatego też na jej urządzenie przeznaczamy sporą ilość czasu i pieniędzy. Pomieszczenie to ze względu na zastosowanie można podzielić na kilka różnych stref - strefę przechowywania, strefę przygotowywania posiłków oraz strefę ich spożywania. Wolną przestrzeń należy zagospodarować tak by była ona jak najbardziej funkcjonalna i użyteczna, przy jednoczesnym zachowaniu jej luksusowego wyglądu.

Meble i wyposażenie

Duży wpływ na postrzeganie wnętrza jako luksusowego będzie miało wyposażenie ekskluzywnej kuchni. W przypadku mebli to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup tych wykonanych z wysoko gatunkowych materiałów takich jak naturalne drewno np. mahoń, heban, kamienie np. marmur, szkło. Materiały te są modne i szykowne, ale przede wszystkim niezwykle trwałe i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a dodatkowo łatwe w utrzymaniu.

Sprzęty wyposażenia AGD także powinny być luksusowe, nie chodzi tutaj o technologie a wygląd, czasami niedrogie urządzenie może wyróżniać się estetycznym i eleganckim wykonaniem.

Urządzając ekskluzywną kuchnię dużą uwagę należy skupić na zakupie odpowiednich elementów aranżacji, które razem tworzyć będą spójną całość. Postaraj się dopasować je zarówno pod względem wykończenia jak i kolorystyki, nie zapominaj o tej zasadzie dokupując dekoracje i akcesoria kuchenne.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook