Aranżacja ekskluzywnych wnętrz - jak uzyskać luksusowy efekt końcowy?

Urządzenie ekskluzywnego wnętrza to nie lada wzywanie dla osób, które z projektowaniem i aranżowaniem wnętrz mają mało wspólnego. W dzisiejszych czasach rzadko korzystamy z pomocy profesjonalistów, decydując się na samodzielne przeprowadzenie metamorfozy. Zanim jednak przystąpimy do działania warto wiedzieć czym powinny wyróżniać się luksusowe stylizacje pomieszczeń.

Co na ścianach?

W przypadku wnętrz ekskluzywnych sprawa nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Jeżeli pomieszczenie ma wyglądać luksusowo to zapomnieć należy o gładkich ścianach pokrytych farbą. Mile widziana jest tutaj sztukateria, panele ścienne wykonane tyko i wyłącznie z naturalnego drewna bądź tzw. panele tapicerowane, szkło, piaskowane lustra, zdobne kamienie itp. Wnętrze powinno zachwycać oryginalnym i nietuzinkowym wyglądem. Nie mniej jednak w tej sytuacji należy zwrócić uwagę na zastosowaną kolorystykę, małe i ciemne przestrzenie otoczone powinny być jasnymi barwami, z kolei duże przestrzenie świetnie prezentować będą się dosłownie w każdym zestawieniu kolorystycznym, począwszy od klasycznej bieli po modną szarość i butelkową zieleń.

Jakie meble wybrać?

W ekskluzywnych wnętrzach nie może zabraknąć mebli wykonanych z wysokiej jakości materiałów takich jak np. naturalne drewno w kolorze ciemnych takie jak mahoń. Wyposażenie może być również połączeniem materiałów szlachetnych - jedwabiu, aksamitu, skór naturalnych itp. Wybierając meble należy zwrócić uwagę na ich wykończenie oraz detale, to właśnie one nadają im unikalnego i oryginalnego charakteru. Najpopularniejszymi detalami mogą być srebrne, złote bądź kryształowe elementy. Urządzając swoje mieszkanie pamiętaj by zachwycało ono nie tylko estetycznym i eleganckim wyglądem, ale także i funkcjonalnością.

Aranżowanie ekskluzywnych wnętrz jest czasochłonne, wymaga od nas skupienia oraz umiejętnego dobierania poszczególnych elementów wystroju. Przed realizacją swoich planów przypomnij sobie o naszych wskazówkach a na pewno uda Ci się osiągnąć efekt na jakim Ci zależy.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook