Jak urządzić kuchnię marzeń?

Często mówi się, że kuchnia to serce domu. Pomieszczenie to służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale często też jako miejsce, w którym gromadzą się domownicy, aby ze sobą porozmawiać i spędzić wspólnie czas. Warto zadbać, aby nasza kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale i estetycznie urządzona. Bardzo popularne w ostatnich czasach kuchnie otwarte na salon dodatkowo zachęcają, aby wprowadzić do naszej kuchni odrobinę luksusu.

 

Czy luksusowe kuchnie dostępne są dla każdego?

Znane z różnych programów czy kolorowych gazet, ekskluzywne kuchnie to marzenie wielu z nas. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić. Ograniczenia finansowe lub lokalowe często sprawiają, że nie możemy urządzić naszej kuchni z takim rozmachem jak byśmy chcieli. Warto jednak podpatrywać różne rozwiązania i się nimi inspirować, adaptując do naszych warunków choćby pojedyncze elementy. Dopasowane, zrobione na wymiar meble, zabudowane fronty lodówki czy zmywarki, ujednolicone kolory i dekoracje sprawią, że nasza kuchnia będzie wyglądać elegancko.

 

Jakie materiały nadadzą kuchni luksusowy wygląd?

Podstawą pięknie wyglądającej i funkcjonalnej kuchni są odpowiednio dobrane materiały. Przede wszystkim powinny być one trwałe i odporne, ale liczy sie także efekt - to właśnie dzięki zastosowaniu szlachetnych materiałów kuchnia wygląda luksusowo. Fronty kuchennych szafek zrobione na wysoki połysk to elementy wystroju zdobiące nowoczesne kuchnie. Tradycjonaliści, którym bardziej podobają się klasyczne kuchnie mogą zdecydować się na drewno, które daje wrażenie ciepła przytulności. Bardzo ekskluzywnie będą też wyglądać kamienne blaty z kamienia naturalnego.

Wybór kuchennych mebli, sprzętów czy dekoracji jest kwestią bardzo indywidualna i w dużej mierze zależy od naszego gustu. Dobrze jest jednak przemyśleć wcześniej temat i tak dobrać wszystkie elementy, aby pasowały one do siebie tworzyły razem spójną całość. Pamiętajmy, że umiar, prostota i elegancja są ponadczasowe.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook