Jakie luksusowe meble wybrać do salonu?

Luksusowe meble to jedna z cech charakterystycznych wnętrz aranżowanych na styl nowoczesny. Ten rodzaj wyposażenia wyróżnia się przede wszystkim ekskluzywnym wykończeniem oraz nietuzinkowym wzornictwem przez co kojarzy nam się z bogactwem i wytwornością. Decydując się na zakup luksusowych mebli do salonu, warto jest zastosować się do wskazówek profesjonalistów, dzięki którym osiągniemy efekt dokładnie taki o jakim marzymy.

Jak dopasować meble do pokoju dziennego?

Aranżując salon należy się skupić na tym, by pomieszczenie zachwycało nie tylko wyglądem, ale też i funkcjonalnością. Wybierając luksusowe meble do wnętrza, dużą uwagę należy zwrócić na ich gabaryty oraz kolorystykę.

Jak już zapewne wiesz, gra kolorami może optycznie powiększyć lub pomniejszyć przestrzeń, z kolei właściwy dobór wielkości luksusowych mebli przełoży się na funkcjonalność wnętrza. Dla przykładu, jeżeli salon jest nieduży i dodatkowo ciemny, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup wyposażenia w jasnych odcieniach oraz niewielkim rozmiarze.

Minimalizm wciąż na topie!

Urządzając swój salon, pamiętaj o tym, że większość luksusowych mebli zachwyca swoim pięknym i ekskluzywnym wyglądem, przez co należy zachować ostrożność w doborze pozostałych elementów dekoracyjnych. "Mniej znaczy więcej" to hasło przewodnie wszystkich projektantów i dekoratorów wnętrz, nie zaśmiecaj niepotrzebnie pokoju dziennego. Oryginalność luksusowych mebli podkreśl poprzez wykorzystanie subtelnych dodatków, w stonowanych odcieniach. Nie należy także przesadzać z ilością samych mebli, zwłaszcza w sytuacji, kiedy pokój dzienny jest pomieszczeniem o stosunkowo małej powierzchni.

Podsumowując, luksusowe meble świetnie sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych pomieszczaniach, pod warunkiem, że zostaną one w sposób odpowiedni dobrane do ogólnego wyglądu wnętrza. Zamiast zakupu luksusowego kompletu wypoczynkowego można zdecydować się na wybór oryginalnej sofy na nóżkach, która nada wnętrzu lekkości i charakteru glamour.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook