Jak urządzić luksusowe wnętrze?

Luksus kojarzy nam się z przepychem, bogactwem, zastosowaniem najszlachetniejszych materiałów oraz unikatowych dodatków. Jednak sam zakup najdroższych mebli i akcesoriów nie sprawi, że nasze wnętrze będzie wyglądać elegancko i luksusowo. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą urządzić nasz dom w wysmakowanym stylu.

 

Mniej znaczy więcej

Urządzając naszą przestrzeń pamiętajmy, aby nie zagracić jej zbyt dużą ilością niepotrzebnych sprzętów. Stawiajmy raczej na jakość wybieranych mebli, dodatków i dekoracji niż na ich ilość. Ładnie wyeksponowany, pojedynczy wazon o ciekawych formach zrobi lepsze wrażenie niż półka zastawiona w całości różnymi bibelotami. Zadbajmy o to szczególnie wtedy, kiedy urządzamy niewielkie pomieszczenie - luksusowe wnętrza to takie, w których czuć przestrzeń. Jest to zresztą głównym założeniem minimalizmu - stylu, który w ostatnich latach jest coraz bardziej ceniony i w którym coraz częściej urządzane są nowoczesne wnętrza.


Kolory we wnętrzach

Duży wpływ na postrzeganie wnętrza maja otaczające nas barwy. Jeśli podobają nam się ekskluzywne wnętrza, warto postawić na stonowane, jasne barwy. Biel, beże, kremy czy szarości to kolory, które są ponadczasowe i dodają pomieszczeniom elegancji. Unikajmy zbyt krzykliwych kolorów oraz mocno kontrastujących ze sobą połączeń. Wyraziste barwy mogą pojawić się jako pojedynczy akcent, ale nie powinny dominować. Wrażenie luksusu robią wnętrza monochromatyczne, w których zastosowano połączenie kilku odcieni tego samego koloru. Ciemne barwy nie są wykluczone, tradycyjne klasyczne wnętrza często wykorzystują brąz, bordo czy ciemną zieleń. Dobrą zasadą jest jednak aby nie mieszać w jednym pomieszczeniu więcej niż trzy barwy.

Urządzenie eleganckiego, luksusowego wnętrza jest możliwe nawet wtedy, kiedy nie dysponujemy ogromnym budżetem. Warto zainwestować w mniejszą ilość lepszej jakości mebli i dodatków oraz mieć na uwadze kilka zasad, które sprawią, że wystrój naszego mieszkania będzie wysmakowany i gustowny.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook