Jak zaaranżować nowoczesną kuchnię?

Nowoczesność we wnętrzach a zwłaszcza w kuchni, kojarzona jest z pewnego rodzaju surowością a nie zawsze musi tak być, nowoczesna kuchnia może też być elegancka i przytulna. Taki efekt można uzyskać stosując się do zaleceń profesjonalistów.

Dopasuj odpowiednią kolorystykę

Nowoczesna kuchnia to kuchnia jasna i przestrzenna wzbogacona mocnymi, intensywnymi akcentami kolorystycznymi. W tym wypadku niezależnie od tego jak duże jest pomieszczenie, projektanci zachęcają do tego by ściany pokryte zostały białą farbą, ewentualnie odcieniem rozbielonego beżu, który będzie nieco cieplejszy. To jeden z prostszych aranżacyjnych trików na optycznie powiększenie małych pomieszczeń. Decydując się na zakup białej farby warto wiedzieć, że biel ma kilkanaście różnych odcieni, dzięki czemu kolor ścian można bez problemu dopasować do wyposażenia i odwrotnie.

Mocny akcent kolorystyczny można przemycić w dodatkach lub meblach, w nowoczesnych kuchniach nie brakuje szafek z frontami w intensywnych barwach np. czerwonym, żółtym lub zielonym.

Dobierz właściwe meble i dodatki

Poszukując mebli do nowoczesnej kuchni warto skupić się na bardziej na jakości ich wykonania oraz zastosowaniu niż na wyglądzie. Nowoczesność bardzo często przeplata się z minimalizmem, dlatego też meble powinny mieć prostą i klasyczną formę. Oprócz tradycyjnych szafek kuchennych w pomieszczeniu nie powinno zabraknąć stolika wraz z kompletem krzesełek, co stworzy dodatkową przestrzeń do spożywania posiłków.

Jeżeli chodzi o dodatki, to w tej sytuacji doskonale sprawdza się powiedzenie "im mniej, tym lepiej". Akcesoria dekoracyjne należy wybierać z głową, owszem mogą być one nieco designerskie, jednak w dalszym ciągu powinny być praktyczne np. zegar kuchenny imitujący filiżankę.

Wbrew pozorom urządzenie nowoczesnej kuchni nie jest tak trudnym i skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza kiedy jesteśmy w pełni świadomi naszych wyborów oraz poczucia stylu. Głównym elementem wyposażenia każdej kuchni, niezależnie od tego w jakim stylu jest aranżowana są meble, w końcu to od nich zależy, czy Twoja kuchnia będzie nowoczesna i praktyczna.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook