Nowoczesne meble w minimalistycznych wnętrzach?

Postanowiłeś, że Twoje mieszkanie zostanie urządzone w stylu minimalistycznym? Skromność i prostota to dwie podstawowe cechy aranżacji opartych na zasadach minimalizmu. Chcąc dodać wnętrzom nieco oryginalności można wyposażyć je w nowoczesne meble, ważne by przy dokonywaniu wyboru pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Minimalizm i nowoczesność - duet idealny!

Jeden z najpraktyczniejszych i najpopularniejszych stylów aranżacyjnych, znany i doceniany na całym świecie - taki jest właśnie minimalizm. Wnętrza minimalistyczne emanują spokojem, klasyką i prostotą. Nie znajdziemy tutaj zróżnicowanych dodatków i elementów wyposażenia, wszystko ogranicza się do posiadania zbędnego minimum - zgodnie z zasadą "mniej znaczy więcej". Hitem ostatniego sezonu jest urozmaicenie nieco surowego wyglądu wnętrz poprzez zakup nowoczesnych mebli, których prosta forma pozwala na idealne wkomponowanie się w minimalistyczne aranżacje.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli?

Wybór odpowiedniego wyposażenia wbrew pozorom nie jest taki prosty, przede wszystkim powinien on być dokładnie przemyślany. Nowoczesne meble wyróżniają się prostym a zarazem designerskim wykończeniem. Fronty są gładkie pozbawione jakichkolwiek zdobień, wykończone na wysoki połysk lub totalny mat. Jeżeli chodzi o kolorystykę to w tym przypadku w dalszym ciągu z miejsca pierwszego nie schodzi wyposażenie w ponadczasowym odcieniu czystej bieli lub klasycznej czerni. Wybierając meble należy dopasować je gabarytowo pod względem wielkości ogólnej danego pomieszczenia, podobnie jest z ich kolorem - jasne meble rewelacyjnie odnajdą się w małych i ciasnych pomieszczeniach, z kolei zakup wyposażenia w ciemnych barwach wskazany jest w przypadku dużych i przestronnych wnętrz.

Wnętrze minimalistyczne wcale nie musi być surowe i nudne, wręcz przeciwnie przy zastosowaniu się do podstawowych zaleceń projektantów i dekoratorów efekt końcowy może przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania. Odpowiednio dobrane nowoczesne meble podkreślą skromy i prosty wystój wnętrz dodając im tym samym powiewu świeżości i oryginalności.


Nowoczesne wnętrze apartamentu


Wyrafinowane połączenie klasyki z nowoczesnością

kontakt z nami

GUTCONCEPT by Stolgut Paweł Gut, 05-306 Mistów, ul. Szkolna 14, tel: +48 607 387 862, e-mail: office@gutconcept.pl

Facebook